Vítejte v Edenu

více zde
Centrum Eden

Vyzkoušejte si, jak se žilo před sto lety

Zámeček dnes slouží jako ukázka dobového bydlení šlechty, která kdysi na místě, kde stojí Centrum EDEN, žila. Vyzkoušejte si to také. 

více zde
Panský dvůr

Podívejte se, kde a z jakých surovin se vaří pivo

V našem malém pivovaru vaříme piva různých druhů. Přijďte se podívat, jak pivovar vypadá a ochutnejte naše pivo.

více zde
Pivovar

Víte, kdo žije v půdě? Najděte odpověď v Příběhu půdy

Vše o půdě a zemědělství zjistíte v Příběhu půdy, kde čeká velká krtčí nora, zemědělské stroje nebo krmicí zvířátka.

více zde
Příběh půdy

Staňte se na chvíli tkalcem, mlynářem či hrnčířem

V Centru EDEN vám ukážeme lidová řemesla, jako je tkadlec, švec, kovář nebo mlynář. Vše si můžete zkusit i vy.

více zde
Horácká vesnice

Naučte se šetřit energii ve vaší domácnosti

Futuristická stavba ekopavilonu vás naučí neplýtvat energií a šetřit vaši peněženku.

více zde
Ekopavilon

Poznejte život na farmě nebo se naučte jezdit na koni

V Centru EDEN chováme hospodářská zvířata, pěstujeme užitečné plodiny a jezdíme na koních. Zkuste si to s námi.
více zde
Farma EDEN
Akce
Dožínky 27. - 28. srpna 2016
Z pole až na talíř. Ta pravá oslava jídla a pití v Centru Eden. Ochutnejte dožínkové pivo a speciality a prožijte den ve znamení...
Akce
Slavnosti brambor 01. - 2. října 2016
Bramborové speciality, soutěže, degustace a k tomu všemu bramborové pivo. Nejen to jsou Slavnosti brambor.
V sobotu od 20 hodin...
Akce
Burza starožitností 08. - 8. října 2016
Burza starožitností aneb dovést můžete i manželku... Akce se koná v sobotu 8.10.2016 na nádvoří centra Eden od 9:00 do 18:00. Přijďte si...
Slavnosti slunovratu ve fotografiích 24. června 2016
Na pestrý program se mohli těšit návštěvníci centra Eden v noci z 18. na 19. června, kdy se uskutečnily Slavnosti slunovratu. Kromě hudebních vystoupení laděných do tajmeného hávu byla k vidění i ohňová show nebo motýlí a vílí tanec. Velký ohlas zaznamenalo i noční vypouštění lampionů přání a půlnoční sběr bylin. Děkujeme všem návštěvníkům centra za mile strávené chvíle a těm, kteří letos nemohli přijet, přinášíme alespoň fotografie z této akce.

Fotografie k této akci naleznete na: http://www.centrumeden.cz/cs/fotogalerie/slavnosti-slunovratu
Co dobrého si u nás můžete dát na Slavnostech slunovratu? 7. června 2016
Přijďte na Slavnosti slunovratu ochutnat grilované vepřové i kuřecí steaky naložené v bylinkové marinádě nebo domácí kořeněné klobásy a cigára. Pro labužníky chystáme i jehněčí kotletky na grilu marinované v česneku a rozmarýnu. Pro děti budou připraveny špekáčky a pro vyznavače zdravé stravy zase zeleninový salát s bylinkovým dresinkem. K tomu všemu se bude čepovat polotmavé svatojánské pivo!

Na statku pro Vás budou připraveny domácí bramborové placky se slanou i sladkou náplní pečené přímo na kamnech, topinky a kopřivová bramboračka. Chybět nebude ani svatojánské pivo a limonáda. V noci se navíc začnou míchat kouzelné elixíry, mezi kterými najdete mimo jiné i Nápoj lásky a Elixír mládí. A komu bude zima, jistě ocení meduňkový svařák!

Ráj zábavy, poznání a inspirace na Vysočině

Vydejte se do ráje poznat minulost, přítomnost a budoucnost

Centrum EDEN v Bystřici nad Pernštejnem se návštěvníkům poprvé otevřelo v březnu roku 2015. Jedinečná tematická linka od minulosti k budoucnosti nabízí mnoho vyžití nejen pro rodiny s dětmi, či školní výlety. Navíc zde několikrát do roka pořádáme víkendové tematické akce, jako například Slavnosti moravského uzeného nebo brambor.

Dříve na místě Centra EDEN stával školní statek, dnes zde seznamujeme návštěvníky s jejich kořeny, a také s budoucností v otázce ekologie a šetrného přístupu k přírodě. Vyzkoušet si u nás můžete lidová řemesla nebo výrobu různých produktů. Naším cílem je vtáhnout návštěvníky do děje interaktivní a zábavnou formou. Neplatí u nás žádné zákazy – vše si můžete ohmatat, očichat, vyzkoušet nebo vyfotit. 

Realizace tohoto rozsáhlého projektu trvala více než osm let. Výstavba Centra EDEN je financována z prostředků Evropské unie a Města Bystřice nad Pernštejnem. Partnery jsou: Kraj Vysočina, ECEAT, SOŠ a VOŠ BnP, Město Bystřice nad Pernštejnem, ROP Jihovýchod a EU.

Partneři projektu

logo-1.pnglogo-2.pnglogo-3.png