Vítejte v Centru Eden

V ráji zábavy a poznání na Vysočině.
více zde
Centrum Eden

Vyzkoušejte si, jak se žilo před sto lety

Zámeček dnes slouží jako ukázka dobového bydlení šlechty, která kdysi na místě, kde stojí Centrum EDEN, žila. Vyzkoušejte si to také. 

více zde
Panský dvůr

Podívejte se, kde a z jakých surovin se vaří pivo

V našem malém pivovaru vaříme piva různých druhů. Přijďte se podívat, jak pivovar vypadá a ochutnejte naše pivo.

více zde
Pivovar

Víte, kdo žije v půdě? Najděte odpověď v Příběhu půdy

Vše o půdě a zemědělství zjistíte v Příběhu půdy, kde čeká velká krtčí nora, zemědělské stroje nebo krmicí zvířátka.

více zde
Příběh půdy

Staňte se na chvíli tkalcem, mlynářem či hrnčířem

V Centru EDEN vám ukážeme lidová řemesla, jako je tkadlec, švec, kovář nebo mlynář. Vše si můžete zkusit i vy.

více zde
Horácká vesnice

Naučte se šetřit energii ve vaší domácnosti

Futuristická stavba ekopavilonu vás naučí neplýtvat energií a šetřit vaši peněženku.

více zde
Ekopavilon

Poznejte život na farmě nebo se naučte jezdit na koni

V Centru EDEN chováme hospodářská zvířata, pěstujeme užitečné plodiny a jezdíme na koních. Zkuste si to s námi.
více zde
Farma EDEN
Akce
Dožínky 26. - 26. srpna 2017
Ta pravá oslava jídla a pití v Centru Eden. Ochutnejte ovesné pivo a regionální speciality. Prožijte den ve znamení dožínkových tradic.
Akce
Slavnosti brambor 30. - 1. října 2017
Přijeďte do zábavního a poznávacího parku v Bystřici nad Pernštejnem na tradiční Slavnosti brambor, které se konají o víkendu 30. 9. a 1....
Akce
Roh hojnosti 28. - 29. října 2017
Přijeďte do zábavního a poznávacího parku v Bystřici nad Pernštejnem na Roh hojnosti, tradiční gastronomickou akci, která se koná...
Centrum Eden podporuje dárce krve v nemocnici v Novém Městě na Moravě 17. července 2017
Za darovanou krev do EDENU
Vlastimil Škrdlík z Domanínku přišel již po desáté na transfúzní stanici v Nemocnici v Novém Městě na Moravě. Nejdříve jej sestřička zavolala na kontrolní odběr a pak už čekal v jídelně a popíjel čaj. „Poprvé jsem zde byl před pěti lety. Přivezl jsem sestru, která také daruje krev, a když už jsem byl tady tak jsem si řekl, že to taky zkusím,“ zavzpomínal Vlastimil Škrdlík. „Je tady pěkné prostředí, milý personál a nemám žádné zdravotní problémy, takže budu určitě v dárcovství pokračovat,“ prozradil Vlastimil Škrdlík. Za deset odběrů pak získal bronzovou Jánského plaketu a nově také vstupenku do Centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem. ,,Dárcovství krve je záslužná věc a proto se Centrum Eden rozhodlo, že podpoří tuto činnost. Věnujeme volné vstupenky a slevy na vstupné dárcům krve, kteří mohou navštívit a prohlédnout si areál centra v běžné otevírací době nebo při některé z akcí, které pořádáme.,, (uvádí J. Trávníčková - marketing centra Eden) V letošním roce doposud obdrželo bronzovou Jánského plaketu 29 dárců, stříbrnou 22 a zlatou za čtyřicet odběrů dostalo třináct dárců. Ke konci června pak evidují na transfúzní stanici novoměstské nemocnice také tři držitele Zlatého kříže třetího stupně, kteří darovali krev celkem osmdesátkrát. V průběhu prázdnin pak na transfúzní stanici odbaví zhruba pět set dárců.

 
Vlastimil Škrdlík při rozhovoru s MUDr. Olgou Pollakovou a při odběru krve.
Přednáška - Základy včelařství 5. července 2017
Dne 5. července od 14.00 hod., se uskuteční v seminárním sále Centra Eden přednáška s názvem Základy včelařství.
Přijďte se dozvědět o životě včel. Přednášku povede pan Karel Humplík. Předpokládaná doba trvání je 2 hodiny. 
Vstupné je zdarma. 

Ráj zábavy, poznání a inspirace na Vysočině

Vydejte se do ráje poznat minulost, přítomnost a budoucnost

Centrum EDEN v Bystřici nad Pernštejnem se návštěvníkům poprvé otevřelo v březnu roku 2015. Jedinečná tematická linka od minulosti k budoucnosti nabízí mnoho vyžití nejen pro rodiny s dětmi, či školní výlety. Navíc zde několikrát do roka pořádáme víkendové tematické akce, jako například Slavnosti moravského uzeného nebo brambor.

Dříve na místě Centra EDEN stával školní statek, dnes zde seznamujeme návštěvníky s jejich kořeny, a také s budoucností v otázce ekologie a šetrného přístupu k přírodě. Vyzkoušet si u nás můžete lidová řemesla nebo výrobu různých produktů. Naším cílem je vtáhnout návštěvníky do děje interaktivní a zábavnou formou. Neplatí u nás žádné zákazy – vše si můžete ohmatat, očichat, vyzkoušet nebo vyfotit. 

Realizace tohoto rozsáhlého projektu trvala více než osm let. Výstavba Centra EDEN je financována z prostředků Evropské unie a Města Bystřice nad Pernštejnem. Partnery jsou: Kraj Vysočina, ECEAT, SOŠ a VOŠ BnP, Město Bystřice nad Pernštejnem, ROP Jihovýchod a EU.

Partneři projektu

logo-1.png logo-2.png logo-3-(1).png Koruna-vysociny-logo-web.png