Vítejte v Centru Eden

V ráji zábavy a poznání na Vysočině.
více zde
Centrum Eden

Vyzkoušejte si, jak se žilo před sto lety

Zámeček dnes slouží jako ukázka dobového bydlení šlechty, která kdysi na místě, kde stojí Centrum EDEN, žila. Vyzkoušejte si to také. 

více zde
Panský dvůr

Podívejte se, kde a z jakých surovin se vaří pivo

V našem malém pivovaru vaříme piva různých druhů. Přijďte se podívat, jak pivovar vypadá a ochutnejte naše pivo.

více zde
Pivovar

Víte, kdo žije v půdě? Najděte odpověď v Příběhu půdy

Vše o půdě a zemědělství zjistíte v Příběhu půdy, kde čeká velká krtčí nora, zemědělské stroje nebo krmicí zvířátka.

více zde
Příběh půdy

Staňte se na chvíli tkalcem, mlynářem či hrnčířem

V Centru EDEN vám ukážeme lidová řemesla, jako je tkadlec, švec, kovář nebo mlynář. Vše si můžete zkusit i vy.

více zde
Horácká vesnice

Naučte se šetřit energii ve vaší domácnosti

Futuristická stavba ekopavilonu vás naučí neplýtvat energií a šetřit vaši peněženku.

více zde
Ekopavilon

Poznejte život na farmě nebo se naučte jezdit na koni

V Centru EDEN chováme hospodářská zvířata, pěstujeme užitečné plodiny a jezdíme na koních. Zkuste si to s námi.
více zde
Farma EDEN
Akce
Mýdlařský kurz 21. - 21. října 2017
Chcete se naučit vyrábět přírodní kosmetiku? Stačí se přihlásit na kurz, který se bude konat dne 21. 10. 2017 od 9.00 do 16.00 hod. v...
Akce
Roh hojnosti 28. - 29. října 2017
Přijďte do centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem, na tradiční gastronomickou akci, kde budete moci poznat a ochutnat lahůdky z kuchyně...
Akce
Burza starožitností 11. - 11. listopadu 2017
Burza starožitností aneb bleší trh na Edenu. Přijďte si k nám udělat radost z dobrého nákupu!
Slavnosti brambor 30.9. - 1. 10. 1. října 2017
O víkendu 30.9. - 1.10. proběhly v centru Eden Slavnosti brambor. Letošního již 5. ročníku se zúčastnilo přes 3 000 návštěvníků. Program byl připraven tak, aby si v něm našly zábavu všechny věkové kategorie. Hlavní část programu byla zaměřena na kuchařskou show, výstavu brambor, přednášku o bramborách a další zajímavosti, které se týkaly této hlavní plodiny dne. Dále jsme se snažili doplnit atmosféru akce řemeslným jarmarkem, hudebním doprovodem, divadlem a zábavními aktivitami pro dospělé i děti. Během akce jsme slibovali, že na webových stránkách umístíme recepty na bramborové dobroty, které připravoval kuchař během své show. Recepty si můžete stáhnout zde


   
Kolo pro život 30. září 2017
Po loňském nultém ročníku elektrocyklistické tour s názvem E.ON like-bike se mohou nejen příznivci elektrocyklistiky, ale také široká veřejnost těšit na oficiální první ročník, který se bude konat 30. 9. – 1. 10. rovnou ve třech chytrých městech na Vysočině.
Elektrokola různých značek a výrobců si budete moci během této akce zdarma vyzkoušet v Novém Městě na Moravě, Bystřici nad Pernštejnem a Žďáře nad Sázavou. V každém z těchto chytrých měst jsou připraveny trasy, jejichž délku si zvolíte dle svých možností. Čím více razítek při putování na elektrokole po vytipovaných trasách sesbíráte, tím hodnotnější cenu si od nás v cíli odnesete.
Vedle elektrokol je připravený také bohatý doprovodný program pro celou rodinu. 
Pro vytrvalce a zdatnější cyklisty je připravena celodenní e-trasa v čele s Jozefem Regecem, bývalým československým reprezentantem v silniční cyklistice a účastníkem Závodu míru. Přijďte s ním poměřit své síly a užít si den v sedle elektrokol.
E.ON like-bike Tour se koná v rámci seriálu závodů Kola pro život a veletrhu Test&Expo v Novém Městě n. Moravě.
Více informací najdete na webu www.ecofuture.cz/like-bike.

Ráj zábavy, poznání a inspirace na Vysočině

Vydejte se do ráje poznat minulost, přítomnost a budoucnost

Centrum EDEN v Bystřici nad Pernštejnem se návštěvníkům poprvé otevřelo v březnu roku 2015. Jedinečná tematická linka od minulosti k budoucnosti nabízí mnoho vyžití nejen pro rodiny s dětmi, či školní výlety. Navíc zde několikrát do roka pořádáme víkendové tematické akce, jako například Slavnosti moravského uzeného nebo brambor.

Dříve na místě Centra EDEN stával školní statek, dnes zde seznamujeme návštěvníky s jejich kořeny, a také s budoucností v otázce ekologie a šetrného přístupu k přírodě. Vyzkoušet si u nás můžete lidová řemesla nebo výrobu různých produktů. Naším cílem je vtáhnout návštěvníky do děje interaktivní a zábavnou formou. Neplatí u nás žádné zákazy – vše si můžete ohmatat, očichat, vyzkoušet nebo vyfotit. 

Realizace tohoto rozsáhlého projektu trvala více než osm let. Výstavba Centra EDEN je financována z prostředků Evropské unie a Města Bystřice nad Pernštejnem. Partnery jsou: Kraj Vysočina, ECEAT, SOŠ a VOŠ BnP, Město Bystřice nad Pernštejnem, ROP Jihovýchod a EU.

Partneři projektu

logo-1.png logo-2.png logo-3-(1).png Koruna-vysociny-logo-web.png