top of page

Hubertova jízda 30.10.2021

V sobotu 30.10.2021 v 9:30 Eden opět otevře svoje brány. Stejně jako v sezóně, budou přístupné všechny expozice, chaloupky v horácké vesnici, restaurace i lékárna. To ale není všechno!

Celý den se v areálu a okolo něj budou pohybovat nastrojení jezdci na koních a vozatajské kočáry. Koná se totiž tradiční Hubertova jízda, která má svůj původ ve štvanicích na zvěř. Nemusíte se však bát, zvěř lovit nebudeme. Jezdci projedou městem, v terénu překonají přírodní překážky a jízdu odpoledne zakončí honem na "lišku", kterou bude představovat jeden z jezdců na koni.

Součástí této unikátní akce můžete být i vy – pro zájemce nabízíme možnost jízdy v kočáře přímo s průvodem. Pro více informací a rezervaci nás stačí kontaktovat přes formulář ZDE.

Pro návštěvníky bude připraven také doprovodný program. V rámci něho se konají například závody jedlíků, do kterých se můžete přihlásit na místě.

Hrát bude pop-rocková kapela pohledy, před areálem bude možné svést se na bryčce, děti se mezi 11. a 12. hodinou mohou povozit na koních a celý den pro ně bude nachystán skákací hrad.

PROGRAM sobota 30.10.2021

PROGRAM Hubertova jízda 30.10.

9:30 Otevíráme areál

10:00 Slavnostní nástup jezdců, kočárů, psí smečky a trubačů

11:00 Soutěž jedlíků s maxijedlíkem (přijímáme přihlášky)

11:30 –⁠ 12:30 Vození dětí na koních pod Ekopavilonem

Po 13:00 příjezd průvodu do Horácké vesnice

Po 14:00 Hon na lišku pod jízdárnou

Pan sládek pro tuto slavnostní příležitost uvařil pivní speciál - HUBERTŮV POLOTMAVÝ LEŽÁK.

V Horácké vesnici budou stánky trhovců, těšit se můžete například na:

Krása z lesa, frgály, kremrole, tradiční horalské sýry, slovenské klobásy, koření, Twig Art - originální šperky, bytové doplňky a další.

V průběhu celého dne bude pro návštěvníky připraven doprovodný program: vození na bryčce po nádvoří, pro děti budou připraveny také atrakce: kolotoč a skákací hrad. Otevřeny budou všechny expozice včetně skanzenových chaloupek, na mlýně se budou péct buchty a vařit čerstvá káva.

Stále je možné zarezervovat si jízdu v kočáře s průvodem a přihlásit se na soutěž jedlíků v pojídání nudlí s mákem (edenakce@gmail.com).

Doražte na tuto jedinečnou podívanou plnou ušlechtilých koní.

Pozvánka-Hubertova jízda.jpg
Hubertova jízda.jpeg
Kopie návrhu Kopie návrhu Kopie návrhu Kopie návrhu Red Commercial Marketing Company A4 Fl
Maxijedlík Hubert (1).jpg

Menu

Polévka

Vývar s nudlemi a knedlíčky

Hlavní chod

Vepřové koleno, kyselé zelí, knedlík

Líčka hovězí, bramborová kaše

Pečené stehno, rýže

Steak z kotlety, pečené brambory, coleslaw

bottom of page